Zátoka Písník - vodní útočiště v Zátoce

Matyáš Fuchs, tvůrce úspěšného glampingového prostoru zvaného Písník, přichází s dalším projektem - hausbótem ukrytým v klidné zátoce jezera. Tento plovoucí domov nabízí hostům možnost, jak uniknout shonu moderního života a užít si klid a soukromí v těsném sepětí s přírodou a zažít navíc pár dobrodružných chvil.

Hausbót, který Matyáš vlastnoručně postavil, je ideálním místem pro ty, kteří hledají odpočinek a relaxaci. Probouzet se s výhledem na vodní hladinu, která každé ráno nabízí uklidňující panorama, je opravdovým zážitkem. Vnitřní prostory hausbótu jsou vybaveny vším potřebným pro pohodlný pobyt.

Na prostorné terase si můžete vychutnat klidné chvíle a nechat se hýčkat okolní přírodou. K dispozici je také finská sauna a koupací sud přímo na břehu, které zpříjemní pobyt v každém ročním období. Hausbót byl postaven s důrazem na udržitelnost a soulad s okolím, stejně jako domeček na Ostrově, který se nachází na druhé straně Písníku. Matyáš využil přírodní materiály a lokální zdroje, aby minimalizoval ekologickou stopu a zachoval autentický charakter místa.

Díky solárním panelům je hausbót plně soběstačný a zajišťuje elektřinu. Hosté tak mohou zažít skutečný off-grid pobyt a odpojit se od každodenních starostí, zároveň si však užívat veškerý komfort, který tento plovoucí domov nabízí.

Proměna pískovny v prostředí plné klidu a pohody nebyla snadná, ale Matyáš se do ní pustil s elánem a kreativitou sobě vlastní. Vlastníma rukama postavil na Ostrově uprostřed jezera dřevěný domek, kde využil i materiály z dob těžby písku. Přidal venkovní kuchyni, koupelnu, koupací sud a saunu s výhledem na vodní hladinu. Vše s důrazem na udržitelnost a harmonii s okolní přírodou.

Matyášovým cílem bylo vytvořit místo, kde mohou lidé hezky odpočívat, poslouchat okolní zvuky přírody a nebýt ničím rušeni. K dispozici jsou hostům také paddleboardy, rybáři si tu mohou rekreačně zachytat, na břehu můžete potkat dědovi ovečky nebo se projít po celém obvodu Písníku a sledovat včelky jak pilně pracují. Všichni jsme dnes unaveni z života kolem nás a tak je fajn zpomalit a radovat se jen tak z toho, že můžeme být, třeba právě venku na trávě s pohledem na kapry co skáčou na vodní hladině.

S otevřením hausbótu začíná nová kapitola příběhu Písníku. Matyáš Fuchs opět ukazuje, že s odvahou, kreativitou a láskou k přírodě lze vytvořit něco skutečně zajímavého. Hausbót je dalším důkazem jeho odhodlání nabízet hostům nezapomenutelné zážitky a možnost znovu se spojit s tím, na čem opravdu záleží.

Bližší informace naleznete na: pisnik.cz