Stará Pekárna Znojmo

Měšťanský dům "Stará Pekárna", autentické ubytování, stojí v samém srdci Znojma již od 13.století. Vyniká kombinací různých uměleckých slohů od gotiky, přes renesanci, baroko, klasicismus a vyvíjí se do dnešních dnů. Unikátní je sklípková klenba v mázhausu, dochovaná pec "Stará pekárna", kde se po 350 let peklo, a také gotický srub ve dvorní části domu.

Tuto kulturní památku se současní majitelé, Valerie a David Kozelští, snaží od roku 2015 s citem rekonstruovat a nabízet jedinečné ubytování v několika apartmánech s původními podlahami a konstrukcemi. Protože tento dům byl kdysi nájemní a žily v něm desítky lidí, ožívá opět, po mnoha letech chátrání, díky hostům, kteří zamíří do jeho nitra a zažijí jedinečný Genius loci.

Ve společných prostorách sálu, mázhausu, sklípku a dvorku hostí nejen konference a teambuildingy týmů s charakterem, ale také menší svatby a oslavy v limitované edici.

Valerie a David žili v mnoha zemích, kde načerpali inspiraci. Ovlivnila je především Francie, kde objevili kouzlo zakomponování starých "krámků" do nových interiérů a art de vivre, tedy vidět krásu v každodenních detailech a v jednoduchosti. Na Taiwanu poté strávili krásné dva roky. Zde je inspirovala autenticita a živoucí krása přírody i lidí. Taiwan jim dal prostor napojit se na sebe, opustit lukrativní život v Praze a najít si svou vlastní cestu. S těmi zkušenostmi, vizemi a emocemi vznikla právě Stará Pekárna. Lidé by v prostorách, které jsou především bílé a minimalistické, měli najít klid a odpočinout si. 

Současná kapacita je 23 osob. Hlavní budova je zrekonstruovaná včetně pompézního vstupu se sklípkovou neboli diamantovou klenbou a dvorku. Vnitřní fasáda je hotová. Nenechte se odradit vnější zchátralou fasádou a vstupte:-).

Nedávno zde vznikl Kabinet ilustrace – fotografie, gift shop "znojemských delikates" neboli československého umění a designu - včetně známých váz Bandaska od studia Dechem. Ilustrátorka Dagmar Skokanová a fotograf Jakub Skokan se v něm, kromě vlastní tvorby, obklopili tvorbou jejich přátel. Ilustrace, fotografie, knihy, šperky, hračky, vázy, a další designové suvenýry s leitmotivem Znojemsko.

Bližší informace naleznete na: 1starapekarna.cz