Ostrov Písník - ne na každý ostrov se musí létat 

Matyáš Fuchs se rozhodl opustit hektický život v Praze a vydat se na odvážnou cestu za svým snem. Z rušného designérského studia zamířil do Hradce Králové, kde se na místě bývalé pískovny pustil do neobvyklého projektu. Spolu se svou rodinou a kamarády vybudoval jedinečný glamping, kterému už jejich děda vtiskl název Písník.

Proměna pískovny v prostředí plné klidu a pohody nebyla snadná, ale Matyáš se do ní pustil s elánem a kreativitou sobě vlastní. Vlastníma rukama postavil na Ostrově uprostřed jezera dřevěný domek, kde využil i materiály z dob těžby písku. Přidal venkovní kuchyni, koupelnu, koupací sud a saunu s výhledem na vodní hladinu. Vše s důrazem na udržitelnost a harmonii s okolní přírodou.

Matyáš tvrdí, že není profesionální řemeslník, ale že svou práci dělá srdcem. A to je něco, co hosté na Písníku okamžitě pocítí. Každý detail Ostrova vypráví příběh a odráží lásku a péči, kterou do něj Matyáš a jeho blízcí vložili. Je to místo s duší a charakterem.

Hosté na Písníku naleznou útočiště před shonem moderního světa. Mohou zde zpomalit, odpojit se od digitálních technologií a naplno si užívat krásy přírody. Místo koukání na televizi lze pozorovat hru měsíčního svitu na hladině jezera nebo se prohřát v sauně,  kde poklidná scenérie zklidňuje srdeční rytmus a navozuje pocit naprostého uvolnění. 

Inspirace pochází i ze severské životní filozofie zvané hygge. Jde o umění vytvořit si útulný, příjemný a harmonický domov a životní styl. Tento přístup prostupuje celým Ostrovem, od útulného interiéru domku s krbem až po relaxační zóny s výhledem na vodu.

Matyášův odvážný životní obrat a úspěch Písníku ukazují, že i v dnešní uspěchané době lze najít rovnováhu a jít za svým snem. Jeho příběh je inspirací pro všechny, kteří touží žít autenticky a v souladu se svými hodnotami. Písník je důkazem, že s odhodláním, tvrdou prací, trochou kreativity a štěstí si můžeme vytvořit vlastní ráj na zemi.

Bližší informace naleznete na: pisnik.cz