Ubytování na Vysočině v Just Jimramov

Mohutná pozdně klasicistní budova je součástí urbanistické zástavby jádra městyse a prošla v poslední době rosáhlou obnovou s adaptací nového užití. Nyní dům a tři hospodářské budovy včetně dvou dvorů slouží jako penzion a restaurace. 

Just Jimramov nabízí 6 apartmánů, wellness a skvělou restauraci. V přízemí obytné části je samostatný komfortní byt, který nabízí soukromí, čistý design a měšťanskou atmosféru. V druhém podlaží jsou apartmány pro rodinu i pár. Půdní prostor pojatý jako současná vestavba má úžasný výhled na siluetu kostela s možností spaní na hambálkách.

Wellness v bývalé maštali nabízí finskou saunu s ochlazovnou. Trendy restaurace uzavírá společenský dvůr a díky pojetí architektury a kvality stolování, pro vás bude gastro zážitkem. Penzion má vlastních 5 parkovacích stání s elektromobilitou. Jimramov je návštěvníky vyhledávaným turistickým cílem pro pěší, cyklo a dochovalou lidovou architekturu. V okolí je možné dobít 16 osmistovek, nebo si zalést na jednu z mnoha skal.

Dlouhodobě nevyužívaná stavba sloužila jako zemědělská usedlost s přízemním podlažím k živnosti - opravny obuvi a v dobách největší slávy Jimramova jako holičství. Po dokončení rekonstrukce je vhodnou ukázkou k přístupu hájení hodnot předmětu památkové péče s vložením soudobé vrstvy architektury. Měšťanský dům je totiž obohacen o inovace, které mají přinést novou užitnou a designovou hodnotu.

Do budovy jsou zakomponována například ateliérová okna do střechy co nejsou zvenčí vidět nebo hasící přístroje, jež vypadají jako interiérový obraz. Posezení na dvoře je řešeno 3D tiskem. Efektně je vyřešeno prosvětlení ramena schodiště na půdu světlíkem, alá komín. Věrnou iluzi bývalé průjezdné stodoly zajišťuje vložení velkoformátového skla s levitujícími prkennými vrátky do dnešní restaurace.

Nevšední prostor dotváří též zelená stěna zavlažovaná dešťovou vodou. Jímaná voda ze střech je dále využívána k splachování 13 toalet v celém areálu. K udržitelnosti přispívá fakt, že jde o rekonstrukci s maximálním možným zachováním materiálů. Dřevo, cihly, kámen, prkenné podlahy, cihelné dlažby, 2x kachlová kamna, repase dveří, nábytek. Nově doplněné materiály zastupuje reciklovatelný beton, sklo, dřevovlákno jako izolant a slaměnné panely na konstrukcích nových příček. Stavbu prováděli řemeslníci z blízkého okolí pod dohledem architektonické kanceláře Dům architektury. 

Bližší informace naleznete na: justjimramov.cz