Hotel Líšenský dvůr s bohatou historií sahající až do 16. století 

Hotel Líšenský Dvůr, dnes již jako resort, je jedinečným zařízením, který očaruje každého návštěvníka stejně tak jako Wericha s Trnkou, kteří opakovaně místo navštěvovali a využívali ho, jako letní ateliér. Výstavbu zahájila v roce 1658 Novoměstská šlechta, dále  v roce 1690 byl areál zakoupen známým Ústavem šlechtiček v Brně. Posledními majiteli před rekonstrukcí byl objekt ve správě Veterinární a farmaceutické univerzity v Brně a to až do roku 2008. V roce 2008 byl prodán manželům Evě a Jiřímu Hlavenkovým.

Od roku 2009 prošel důkladnou rekonstrukcí, kdy se  stal oblíbeným místem pro různé typy návštěvníků.

Nachází se v chráněné krajinné oblasti Žďárských vrchů a nabízí klidné i relaxační prostředí pro odpočinek, nebo prostor k uzavřeným akcím. Člověk si místo oblíbí díky samotě a klidu od frekventované dopravy s uzavřeným vnitřním dvorem. Resort nabízí využití čistého rybníku s oblázkovou pláží k projížďce na paddleboardu a lodičce, nebo sportovní hřiště k několika aktivitám, zejména fotbal, tenis a nohejbal. Další možností využití je i pétanquové hřiště.

Pro rodiny s dětmi je ideální volbou díky dětskému koutku umístěného vedle recepce a posléze v teplém obdobím možnost využití venkovního dětského hřiště a to průlezky, houpačky a pískoviště v prostoru uzavřeného dvora. 

Páry si naopak zamilují klidné místo s možností využití wellness, které se pyšní několika druhy saun, vnitřní i venkovní vířivkou, parními bylinkovými cedrovými sudy a ochlazovacího bazénku. K večerní, nebo každodenní aktivitě lze zahrnout i možnost využití modernizované herny, kde můžete využít pingpongový stůl, kulečník, stolní fotbálek, nebo můžete relaxovat a užívat si pohody na sedačkách a hrát stolní hry.  Pro páry hledající svatební místo, zde hotel poskytuje romantické prostředí historické kamenné stodoly, která má za sebou již nespočet svateb a pyšní se obrovským otevřeným podkrovním prostorem, tanečním parketem, a masivním nábytkem, díky kterému se stane svatební oslava nezapomenutelná. 

Díky své vybavenosti a flexibilitě se Líšenský Dvůr stal místem setkávání, jak pro soukromé návštěvníky, tak firmy, které hledají vhodné zázemí pro své firemní aktivity. Firmy zde ocení možnost využití prostor pro plesy, firemní párty a briefingy s možností technického vybavení k prezentaci a stodoly pro příjemné letní posezení před krbem, u kterého je grilování samozřejmostí. Pro náročné a sportovně aktivní firmy resort nabízí i úschovnu kol, nebo lyží přímo pod kontrolou kamery.

V současnosti resort nabízí ubytování ve dvoulůžkových pokojích, apartmánech s kuchyňkou a moderních chalet s ohništěm a venkovními káděmi. Celkový počet lůžek, kterými nyní Resort disponuje je v celkovém počtu 86 míst včetně přistýlek. Dalším rozšířením, které není zahrnuto v počtu možné kapacity je stání pro 4 obytné vozy s možným napojením vody a elektriky. Resort je zařazen mezi výjimečná místa v České republice a je součástí nejen mezinárodního rezervačního systému booking, ale také je veden na portálu Amazing Places a relaxačního portálu spa.cz

„A kdy se stanete vy součástí našeho příběhu? Pomozte nám ho společně psát a sdílet.“

Bližší informace naleznete na: lisensky-dvur.cz