Chalupa mezi sklepy na jižní Moravě

Chalupu mezi sklepy najdete přesně tam, kam odkazuje její název: v uličce plné vinných sklípků v Horních Dunajovicích na jižní Moravě. Je to právě taková chalupa, jakou jste si vždycky přáli, jen jste si neuměli představit, jak malebná, pohodlná, romantická a krásná může být. Dokonale zapadá do vinařského kraje, jako by tu stála odpradávna. 

Majitelka, která v kraji vyrostla, usilovala o opravu tohoto starého stavení. To se ale nakonec ukázalo být neopravitelné, tak muselo jít k zemi. Na jeho místě vyrostla nová chalupa, která s velkým citem respektuje zdejší kraj a tradice. “Co šlo, to se do nové chalupy z té staré vrátilo”, upřesňují majitelé.  Najdete tu hlavně přírodní materiály, kámen a dřevo a spoustu půvabných detailů. Líbí se tu jak milovníkům vína, chalupa má vinotéku s výběrem nejlepších lahví od místních vinařů, tak i milovníkům designu.

Za práci na této chalupě získala Adéla Lipar Kudrnová cenu EDIDA 2023 jako nejlepší interiérová designérka. Určitě si na to vzpomenete, až půjdete po modrém schodišti ve velkorysém obývacím prostoru, nebo až se naložíte se sklenkou vína do vany s výhledem na soukromou terasu. Pohodlně se tu vyspí šest až deset lidí, včetně dětí, na které se tu myslí ve všech ohledech. Vyrazit sem můžete s rodinou nebo s partou přátel. Je jen na vás, jestli se vydáte po vinařských cyklostezkách degustovat místní vína, zajedete do nedalekého Znojma za historií a gastronomií, pustíte se do chalupářského vaření ve zdejší úžasné kuchyni nebo si na ohništi na terase opečete buřty. A nebo nemusíte dělat vůbec nic, jen hledět do ohně v krbu a nechat plynout čas i myšlenky v nekonečném pohodlí a půvabu.

Bližší informace naleznete na: chalupamezisklepy.cz